Claritin - návod na použitie

NÁVOD
na lekárske použitie lieku

Registračné číslo - P N013494 / 01 (tablety); P N013494 / 02 (sirup).

Obchodné meno lieku je CLARITIN.

Medzinárodné nechránené meno - loratadín (loratadín).

Dávková forma - tablety; sirup

štruktúra
Tablety: liečivo - loratadín 10 mg,
pomocné látky - monohydrát laktózy, kukuričný škrob, stearát horečnatý.
Sirup: účinná látka - loratadín 1 mg / ml,
pomocné látky - propylénglykol, glycerol, monohydrát kyseliny citrónovej (alternatívne bezvodá kyselina citrónová), benzoát sodný, sacharóza (zrnitá), umelá príchuť (broskyňa), čistená voda.

popis
Tablety: oválne tablety bielej alebo takmer bielej farby, neobsahujúce cudzie inklúzie, na jednej strane existuje riziko, ochranná známka „Pohár a fľaša“ a číslo „10“, na druhej strane hladké.
Sirup: číry, bezfarebný alebo žltkastý sirup neobsahujúci žiadne viditeľné častice.

Farmakoterapeutická skupina
Antialergikum - N1-blokátor histamínového receptora.

ATX kód: R06AX13

Farmakologické vlastnosti
Farmakodynamika: Claritin - antihistaminikum - selektívny periférny blokátor N1-histamínové receptory. Má rýchly a trvalý antialergický účinok. Nástup účinku je do 30 minút po podaní. Antihistamínový účinok dosahuje maximum po 8-12 hodinách od začiatku účinku a trvá viac ako 24 hodín. Claritin neprepúšťa hematoencefalickú bariéru a neovplyvňuje centrálny nervový systém, nemá anticholinergické a sedatívne účinky (ospalosť), neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií. Doplnenie claritínu nepredlžuje QT interval na EKG.
Farmakokinetika: Claritín sa rýchlo vstrebáva v gastrointestinálnom trakte. Čas na dosiahnutie maximálnej plazmatickej koncentrácie loratadínu je 1,3 hodiny a jeho aktívneho metabolitu, desloratadínu, je 2,5 hodiny. Jesť zvyšuje čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie (Tmax) loratadín a desloratadín približne 1 hodinu. Maximálna koncentrácia (Cmax) loratadín a desloratadín sú nezávislé od príjmu potravy. Maximálna koncentrácia sa zvyšuje u starších pacientov, pacientov s chronickým zlyhaním obličiek alebo poškodením pečene alkoholom.
Loratadín sa metabolizuje na desloratadín prostredníctvom cytochrómu P450 ZA4 av menšej miere prostredníctvom cytochrómu P450 2D6. Odstraňuje sa močom a žlčou. Polčas loratadínu je od 3 do 20 hodín (v priemere 8,4 hodín) a desloratadín od 8,8 do 92 hodín (v priemere 28 hodín); u starších pacientov od 6,7 do 37 hodín (v priemere 18,2 hodiny) a od 11 do 39 hodín (v priemere 17,5 hodiny). Eliminačný polčas sa zvyšuje s alkoholovým poškodením pečene (v závislosti od závažnosti ochorenia) a nemení sa v prípade chronického zlyhania obličiek..
Hemodialýza neovplyvnila farmakokinetiku loratadínu a jeho aktívneho metabolitu.

Indikácie pre použitie
- Sezónna (senná nádcha) a celoročná alergická rinitída a alergická konjunktivitída - odstránenie príznakov spojených s týmito chorobami - kýchanie, svrbenie nosovej sliznice, nádcha, pálenie a svrbenie v očiach, slzenie.
- Chronická idiopatická žihľavka
- Alergické kožné choroby.

kontraindikácie
- Neznášanlivosť alebo precitlivenosť na loratadín alebo na ktorúkoľvek inú zložku lieku,
- vek do 2 rokov,
- laktácie.

opatrne
- tehotenstvo,
- zlyhanie pečene.

Použitie počas tehotenstva a laktácie
Použitie Claritinu počas tehotenstva je možné iba vtedy, ak zamýšľaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod..
Claritin sa vylučuje do materského mlieka, takže pri predpisovaní lieku počas laktácie by ste sa mali rozhodnúť o ukončení dojčenia..

Dávkovanie a spôsob podávania
Vnútri, bez ohľadu na čas jedla.
Pre dospelých. vrátane starších a adolescentov starších ako 12 rokov sa odporúča užívať Claritin v dávke 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu) 1krát denne.
U pacientov so zhoršenou funkciou pečene alebo zlyhaním obličiek by úvodná dávka mala byť 1 tableta (10 mg) alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu každý druhý deň..
U detí vo veku 2 až 12 rokov sa odporúča predpisovať dávku Claritinu v závislosti od telesnej hmotnosti:
- s telesnou hmotnosťou menej ako 30 kg - 5 mg (1 čajová lyžička (5 ml) sirupu alebo 1/2 tablety) 1krát denne.
- s telesnou hmotnosťou 30 kg alebo viac - 10 mg (2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu alebo 1 tableta) 1krát denne.

Vedľajší účinok
Nežiaduce účinky uvedené nižšie sa pozorovali pri Claritine s frekvenciou> 2% a približne rovnakou frekvenciou ako pri placebe („figuríny“)..
U dospelých boli zaznamenané bolesti hlavy, únava, sucho v ústach, ospalosť, gastrointestinálne poruchy (nevoľnosť, gastritída), ako aj alergické reakcie vo forme vyrážok. Okrem toho sa vyskytli zriedkavé prípady anafylaxie, alopécie, zhoršenej funkcie pečene, búšenia srdca, tachykardie..
U detí sa zriedka vyskytli bolesti hlavy, nervozita, sedácia. Ako u dospelých, frekvencia týchto javov bola na rovnakej úrovni ako u placeba („figuríny“)..

predávkovať
Príznaky: ospalosť, tachykardia, bolesti hlavy. V prípade predávkovania okamžite vyhľadajte lekára.
Liečba: výplach žalúdka (najlepšie 0,9% roztok chloridu sodného), príjem adsorbentov (práškové aktívne uhlie s vodou), symptomatiká.
Loratadín sa nevylučuje hemodialýzou.

Interakcia
Jesť nemá vplyv na účinnosť lieku.
Claritin nezvyšuje účinok alkoholu na centrálny nervový systém. Pri kombinovanom použití Claritinu s ketokonazolom, erytromycínom alebo cimetidínom sa zaznamenalo zvýšenie koncentrácie loratadínu a jeho metabolitu v plazme, ale toto zvýšenie sa klinicky neprejavilo, a to aj podľa elektrokardiografie..

špeciálne pokyny
Deti mladšie ako 3 roky sa odporúčajú užívať Claritin vo forme sirupu.
Žiadne nepriaznivé účinky Claritinu na schopnosť viesť vozidlo alebo vykonávať iné činnosti, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti.

Uvoľňovací formulár
10 mg tablety: 7, 10 alebo 15 tabliet v blistroch vyrobených z polyvinylchloridu a hliníkovej fólie. 1, 2 alebo 3 blistre spolu s návodom na použitie v kartónovej škatuľke.
Sirup 1 mg / ml: každá 60 alebo 120 ml v tmavom sklenených fľašiach, utesnená hliníkovým uzáverom, ktorý má ochranný krúžok proti náhodnému otvoreniu a polyetylénové tesnenie; 1 fľaša s plastovou dávkovacou lyžičkou a návod na použitie v kartónovej škatuľke.

Podmienky skladovania
Pri teplote nepresahujúcej 25 ° C.
Mimo dosahu detí.

Skladovateľnosť
Tablety - 4 roky.
Sirup - 3 roky.
Nepoužívajte po dátume exspirácie.

Lekáreň Prázdniny Podmienky
Cez pult.

Meno a adresa výrobcu
Schering-Plough Labo N.V., Indushtriepark 30, B - 2220, Heist-op-den-Berg, Belgicko.

Nároky spotrebiteľov by sa mali zasielať na:
LLC Schering-Plough
119049, Moskva, ul. Shabolovka, d.10, s. 2

Claritine

Ceny v lekárňach online:

Claritin - liek s antialergickými, antipruritickými a antihistamínovými účinkami, určený na systémové použitie.

Forma uvoľnenia a zloženie

Claritin sa uvoľňuje v týchto formách:

  • Tablety - oválne biele alebo takmer biele bez cudzích látok, s nebezpečenstvom, obchodnou značkou „Pohár a fľaša“ a číslom „10“ na jednej strane, druhá strana je hladká (v blistroch po 7, 10 alebo 15 ks, 1, 2 alebo 3 blistre v kartónovom zväzku);
  • Sirup - priehľadná žltkastá alebo bezfarebná látka bez viditeľných častíc (v fľašiach z tmavého skla po 60 a 120 ml, 1 fľaša v kartónovom zväzku s odmernou striekačkou s objemom 5 ml alebo odmerná lyžica).

Účinná látka: loratadín v 1 tablete - 0,01 g, v 1 ml sirupu - 0,001 g.

  • Tablety - stearát horečnatý - 0,0007 g, kukuričný škrob - 0,018 g, monohydrát laktózy - 0,0713 g;
  • Sirup - sacharóza (zrnitá) - 0,6 g, propylénglykol - 0,1 g, monohydrát kyseliny citrónovej - 0,0096 g (alebo bezvodá kyselina citrónová - 0,00878 g), glycerol - 0,1 g, benzoát sodný - 1 mg, umelá príchuť (broskyňa) - 0,0025 g, čistená voda - qs do 1 ml.

Indikácie pre použitie

  • Chronická idiopatická žihľavka;
  • Kožné choroby alergického pôvodu;
  • Sezónna (senná nádcha) a celoročná alergická rinitída a alergická konjunktivitída (na odstránenie príznakov týchto chorôb - svrbenie nosovej sliznice, pocit pálenia a svrbenie v očiach, nádcha, kýchanie, slzenie).

kontraindikácie

  • Vek do 2 rokov (sirup);
  • Vek do 3 rokov (tablety);
  • Zriedkavé dedičné choroby (deficit laktázy v lappe alebo malabsorpcia glukózy-galaktózy, poruchy tolerancie galaktózy) - v dôsledku prítomnosti laktózy v tabletách;
  • Deficit sacharózy / izomaltázy, intolerancia fruktózy, malabsorpcia glukózy-galaktózy - v dôsledku prítomnosti sacharózy v sirupe;
  • Obdobie dojčenia;
  • Precitlivenosť na liečivo alebo pomocné látky v lieku.
  • tehotenstva;
  • Ťažká dysfunkcia pečene.

Dávkovanie a spôsob podávania

Sirup a tablety sa užívajú perorálne, bez ohľadu na jedlo. Dávka Claritinu pre dospievajúcich starších ako 12 rokov a dospelých je 10 mg 1krát denne (10 ml sirupu alebo 1 tableta).

Dávka lieku pre deti vo veku 2 až 12 rokov sa určuje na základe telesnej hmotnosti:

  • Menej ako 30 kg - 5 mg 1krát denne (5 ml sirupu alebo pol tablety);
  • Viac ako 30 kg - 10 mg jedenkrát denne (10 ml sirupu alebo 1 tableta).

Počiatočná dávka lieku pre deti a dospelých s ťažkým poškodením funkcie pečene závisí od telesnej hmotnosti:

  • Menej ako 30 kg - 5 mg jedenkrát každé 2 dni (5 ml sirupu alebo pol tablety);
  • Viac ako 30 kg - 10 mg raz za 2 dni (10 ml sirupu alebo 1 tableta).

U pacientov s chronickým zlyhaním obličiek, ako aj u starších pacientov nie je potrebná úprava dávky.

Vedľajšie účinky

  • Nervový systém: u detí vo veku 2 - 12 rokov - únava (1%), nervozita (2,3%), bolesti hlavy (2,7%); u dospelých - nespavosť (0,1%), ospalosť (1,2%), bolesť hlavy (0,6%);
  • Tráviaci systém: u dospelých - zvýšená chuť do jedla (0,5%).

Podľa výsledkov post-marketingového prieskumu sa veľmi zriedka pozoruje:

  • Tráviaci systém - gastrointestinálne poruchy (gastritída, nevoľnosť), sucho v ústach, zhoršená funkcia pečene;
  • Integument - alopécia;
  • Nervový systém - únava, závraty;
  • Kardiovaskulárny systém - palpitácie, tachykardia;
  • Alergické reakcie - anafylaxia, vyrážka.

špeciálne pokyny

Vzhľadom na skutočnosť, že antihistaminiká môžu skresliť výsledky kožných testov, je potrebné prestať užívať Claritin 48 hodín pred údajným diagnostickým testom..

Pre deti vo veku 2 až 3 roky sa odporúča používať liek vo forme sirupu.

Negatívny vplyv lieku na schopnosť pacientov vykonávať potenciálne nebezpečné činnosti, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť a rýchlosť psychomotorických reakcií, sa nezistil. Malo by sa však pamätať na to, že vo veľmi zriedkavých prípadoch sa pri užívaní drog vyskytuje ospalosť, ktorá môže nepriaznivo ovplyvniť schopnosť viesť vozidlá alebo zložité mechanizmy..

Liekové interakcie

Droga nezvyšuje účinok alkoholu (etanolu) na centrálny nervový systém. Jesť nemá vplyv na účinnosť lieku.

Pri súčasnom podaní Claritinu s erytromycínom, cimetidínom alebo ketokonazolom sa zaznamenalo zvýšenie koncentrácie loratadínu v plazme, avšak toto zvýšenie nebolo klinicky významné, vrátane podľa elektrokardiogramu.

Podmienky skladovania

Skladujte pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C na tmavom mieste, na suchom mieste a mimo dosahu detí..

Čas použiteľnosti sirupu - 3 roky, tablety - 4 roky.

Našli ste v texte chybu? Vyberte ju a stlačte Ctrl + Enter.

Claritine

Na elimináciu alergických záchvatov sa často odporúča používať liek, ako je Claritin.

Môže sa tiež brať ako profylaktický prostriedok na prevenciu relapsu chronických ochorení, ktorých patogenéza je založená na alergickom zápale (bronchiálna astma a podobne). Droga patrí do skupiny antihistamínov: selektívne blokuje histamínové receptory.

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú Claritin, vrátane pokynov na použitie, analógov a cien tohto lieku v lekárňach. SKUTOČNÉ PREHĽADY ľudí, ktorí už Claritin použili, nájdete v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Claritin je dostupný v oválnych tabletách v blistroch po 7, 10 alebo 15 kusoch (1-3 blistre) v papierovej škatuľke. K prípravku sú priložené podrobné pokyny.

  • Zloženie tabliet obsahuje účinnú látku loratadín. Pomocné látky: monohydrát laktózy, stearát horečnatý, kukuričný škrob.

Klinická a farmakologická skupina: blokátory histamínového receptora H1. Antialergické liečivo.

Čo pomáha Claritinovi?

Indikácie na vymenovanie Claritina sú:

  1. Kožné patológie alergického pôvodu.
  2. Idiopatická žihľavka (najmä chronický priebeh).
  3. Celoročná a sezónna alergická konjunktivitída a rinitída (na odstránenie príznakov spojených s týmito patológiami - nádcha, svrbenie nosovej sliznice, kýchanie, slzenie, pocit svrbenia a pálenie v očiach).

farmaceutický účinok

Dlhodobé a rýchle antialergické pôsobenie klaritínu je spôsobené vlastnosťami aktívnej zložky - loratadínu, ktorý je blokátorom periférnych receptorov histamínu H1..

Zlepšenie sa pozoruje pol hodiny po užití Claritinu, maximálny antihistamínový účinok - po 8-12 hodinách.
Keď sa Claritin používa na pozadí alergickej konjunktivitídy, celoročnej a sezónnej alergickej rinitídy, pomáha odstraňovať príznaky spôsobené týmito chorobami - svrbenie nosovej sliznice, kýchanie, nádcha, slzenie, pocit svrbenia a pálenie v očiach..

Inštrukcie na používanie

Podľa návodu na použitie sa Claritin užíva perorálne 1krát denne v akomkoľvek vhodnom čase, bez ohľadu na príjem potravy.

  • Dospelí (vrátane starších pacientov) a dospievajúci vo veku nad 12 rokov sa odporúčajú užívať Claritin v dávke 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) 1krát denne..
  • U detí vo veku 2 až 12 rokov sa odporúča predpísať dávku Claritinu v závislosti od telesnej hmotnosti: s telesnou hmotnosťou menej ako 30 kg - 5 mg (1/2 tablety alebo 1 čajová lyžička / 5 ml / sirup) 1krát denne, s hmotnosťou telo 30 kg alebo viac - 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) 1krát denne.
  • U pacientov so zhoršenou funkciou pečene alebo zlyhaním obličiek by úvodná dávka mala byť 10 mg (1 tab. Alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) každý druhý deň..

Antihistaminiká môžu skresliť výsledky kožných testov, preto sa odporúča prestať užívať Claritin 48 hodín pred diagnostickými testami kože..

kontraindikácie

Liek nemôžete použiť v týchto prípadoch:

  1. Vek do 2 rokov (sirup);
  2. Vek do 3 rokov (tablety);
  3. Obdobie dojčenia;
  4. Deficit sacharózy / izomaltázy, intolerancia fruktózy, malabsorpcia glukózy-galaktózy - v dôsledku prítomnosti sacharózy v sirupe;
  5. Precitlivenosť na liečivo alebo pomocné látky v lieku;
  6. Zriedkavé dedičné choroby (deficit laktázy v lappe alebo malabsorpcia glukózy-galaktózy, poruchy tolerancie galaktózy) - v dôsledku prítomnosti laktózy v zložení tabliet..

Vedľajšie účinky

Najčastejšie sa počas liečby detí vo veku 2 až 12 rokov zaznamenal vývoj bolesti hlavy, nervozita a únava.
U dospelých sa pozorovali poruchy:

  1. Nervový systém: ospalosť alebo nespavosť, bolesti hlavy;
  2. Tráviaci systém: zvýšená chuť do jedla.

Pri uskutočňovaní výskumu v post-marketingovom období sa vo veľmi zriedkavých prípadoch zaznamenal vývoj porúch v niektorých telesných systémoch:

  1. Koža: alopécia;
  2. Nervový systém: únava, závraty;
  3. Kardiovaskulárny systém: tachykardia, búšenie srdca;
  4. Alergické reakcie: anafylaxia, vyrážka;
  5. Tráviaci systém: zhoršená funkcia pečene, sucho v ústach, gastrointestinálne poruchy (gastritída, nevoľnosť).

Pretože u niektorých pacientov môže účinok lieku spôsobiť ospalosť, odporúča sa pri liečbe vehikúl a mechanizmov postupovať opatrne.

Tehotenstvo a laktácia

Bezpečnosť loratadínu počas tehotenstva nebola stanovená. Užívanie lieku Claritin počas tehotenstva je možné iba vtedy, ak zamýšľaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod..

Loratadín a jeho aktívny metabolit sa vylučujú do materského mlieka, a preto by sa pri predpisovaní lieku počas laktácie malo rozhodnúť o ukončení dojčenia..

analógy

Analógy claritínu zahŕňajú:

Pozor: použitie analógov by malo byť dohodnuté s ošetrujúcim lekárom.

Priemerná cena tabliet klaritínu v lekárňach (Moskva) 230 rubľov.

Lekáreň Prázdniny Podmienky

Liek je schválený na použitie ako prostriedok OTC.

Som alergický na prach, zmizol som na jar po zime, začína sa vietor, ktorý zvyšuje prach a užívam si všetky „potešenia“ alergií. Kúpil som si klaritín, normálne pomáha 12 hodín, potom účinok slabne, po 18-20 hodinách musím znova piť. Ešte som si nevšimol ospalosť. Ľudia s ťažkou alergiou by nemali očakávať, že účinok bude väčší ako 12 hodín..

Dcéra má drogovú alergiu, papulárny zápal na rukách a nohách. Spolu s absorbentmi, claritínovými nápojmi na druhý deň, tekutina v papulech ustúpila - prvý deň, teraz druhý deň, je úplná resorpcia papúl na ružové škvrny. Aj keď nemôžem povedať nič negatívne.

Claritine

Claritin je antihistamín, selektívny blokátor periférnych H1-histamínových receptorov. V klinických štúdiách sa ukázalo, že zlepšenie u väčšiny pacientov sa začalo v priebehu prvých 30 minút po použití Claritinu. Antialergický účinok sa vyvíja počas prvých 30 minút po užití lieku, dosahuje maximum do 8 - 12 hodín a trvá 24 hodín. Loratadín a jeho metabolity neprechádzajú BBB. Claritin neovplyvňuje centrálny nervový systém, nevykazuje anticholinergické a sedatívne účinky, neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií. Pri uskutočňovaní klinickej štúdie, v ktorej bol Claritin používaný 90 dní v dávke, ktorá bola 4-krát vyššia ako terapeutická, sa nezistilo žiadne klinicky významné predĺženie Q-T intervalu na EKG..

Indikácie pre použitie:
Liek Claritin je predpísaný na:
- sezónna (senná nádcha) a celoročná alergická rinitída a alergická konjunktivitída (na odstránenie príznakov spojených s týmito chorobami - kýchanie, svrbenie nosovej sliznice, nádcha, pocit pálenia a svrbenie v očiach, slzenie);
- chronická idiopatická urtikária;
- kožné choroby alergického pôvodu.

Spôsob aplikácie:
Claritin sa predpisuje perorálne, bez ohľadu na príjem potravy.
Dospelí (vrátane starších) a dospievajúci nad 12 rokov sa odporúčajú užívať Claritin v dávke 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) 1krát denne..
U pacientov so zhoršenou funkciou pečene alebo zlyhaním obličiek by úvodná dávka mala byť 10 mg (1 tab. Alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) každý druhý deň..
U detí vo veku 2 až 12 rokov sa odporúča predpísať dávku Claritinu v závislosti od telesnej hmotnosti: s telesnou hmotnosťou menej ako 30 kg - 5 mg (1/2 tablety alebo 1 čajová lyžička / 5 ml / sirup) 1krát denne, s hmotnosťou telo 30 kg alebo viac - 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) 1krát denne.

Vedľajšie účinky:
Výskyt nežiaducich účinkov u Claritinu je približne rovnaký ako u placeba. Boli zaznamenané vedľajšie účinky, ako je únava, bolesti hlavy, ospalosť, sucho v ústach, gastrointestinálne poruchy (nevoľnosť, gastritída), alergická vyrážka. V priebehu štúdií boli pozorované ojedinelé prípady alopécie, anafylaxie, poruchy funkcie pečene, tachykardia a pocit búšenia srdca..

Kontraindikácie:
Claritin je kontraindikovaný v:
- vek do 2 rokov;
- laktácia (dojčenie);
- Precitlivenosť na loratadín alebo na ktorúkoľvek inú zložku lieku.
Opatrne sa má liek predpísať počas tehotenstva, zlyhania pečene..

Interakcia s inými liekmi:
Claritin nezvyšuje pôsobenie etanolu (alkoholu) na centrálny nervový systém.
Pri kombinovanom použití Claritinu s ketokonazolom, erytromycínom alebo cimetidínom sa zaznamenalo zvýšenie koncentrácie loratadínu a jeho metabolitu v plazme, ale toto zvýšenie sa klinicky neprejavilo, vrátane.

Tehotenstvo:
Použitie Claritinu počas tehotenstva je možné iba vtedy, ak zamýšľaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod..
Aktívne zložky lieku sa vylučujú do materského mlieka, takže pri predpisovaní lieku počas laktácie by ste sa mali rozhodnúť o ukončení dojčenia..

Predávkovanie:
Príznaky: ospalosť, tachykardia, bolesti hlavy.
Liečba: výplach žalúdka (výhodne 0,9% roztok chloridu sodného), príjem adsorbentov (práškové aktívne uhlie s vodou), symptomatické látky. Loratadín sa nevylučuje hemodialýzou.

Podmienky skladovania:
Liek by sa mal uchovávať mimo dosahu detí pri teplote 2 ° až 30 ° C. Čas použiteľnosti tabliet - 4 roky, sirup - 3 roky.

Formulár vydania:
Claritin tablety
10 mg tablety v balení po 7; 10 alebo 30 kusov (blistrové balenie). Tablety sú biele alebo takmer biele, na jednej strane označené číslom „10“ a na druhej strane sú označené značkou výrobcu (fľaša a misa) na druhej strane..
Claritin Sirup
Sirup v 60 ml alebo 120 ml fľašiach z tmavého skla. Súčasťou balenia je dávkovacia lyžica so štítkami. Nažltlý alebo bezfarebný sirup bez nečistôt.

štruktúra:
Claritin tablety
Účinná látka (v 1 tablete): loratadín (10 mg).
Pomocné látky: laktóza, kukuričný škrob, stearát horečnatý.

Claritin Sirup
Účinná látka (v 5 ml sirupu): loratadín (5 mg).
Pomocné látky: glycerol, propylénglykol, benzoát sodný, kyselina citrónová, granulovaná sacharóza, umelá aróma (broskyňa), voda.

ďalej:
Aplikácia pre zhoršenú funkciu obličiek
U pacientov so zlyhaním obličiek by úvodná dávka mala byť 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) každý druhý deň.
Aplikácia pre zhoršenú funkciu pečene
Pri zlyhaní pečene používajte liek opatrne: počiatočná dávka by mala byť 10 mg (1 tab. Alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) každý druhý deň..

analóg:
Lorahexal, Lomilan, Lotharen, Clallergin, Clarisens, Claridol, Loratadin-Hemofarm.

Claritin - indikácie pre použitie a návod

Droga Claritin je liek na alergie. Jeho hlavnou funkciou je bojovať proti symptómom. Indikácie pre použitie Claritinu sú tieto príznaky: kongescia a výtok z nosa, svrbenie v očiach a slzenie, vyrážka a pálenie na koži, kýchanie a bronchospazmus, opuch sliznice..

Ak neberiete liek na alergie, môžu sa vyskytnúť tieto stavy:

  • Rýma: sezónna (Pollionis) a alergická (celoročne)
  • žihľavka
  • Kožné ochorenia: ekzém a dermatitída
  • Alergická reakcia na potraviny (čokoláda, laktóza, jahody, atď.)
  • Reakcia ľudského tela na uhryznutie hmyzom
  • Quinckeho edém

Claritin tablety: návod na použitie

Claritin - sirup a tablety sa užívajú bez ohľadu na dennú dobu alebo jedlo. Po použití lieku musíte piť vodu. Dávkovanie závisí od veku osoby. Pre deti mladšie ako tri roky sa Claritin podáva najlepšie vo forme sirupu, a ak je dieťa staršie ako tri roky, môžete použiť tablety..

V období dospievania (od 12 rokov) a dospelí by mali užívať Claritin v tabletách. Dávka sa podáva rýchlosťou jednej tablety jedenkrát denne. Sirup sa má užívať rýchlosťou 10 ml (2 odmerky) jedenkrát denne. V prípade ochorenia pečene by sa mal Claritin užívať v dávke 1 tableta počas dvoch dní alebo pol tablety raz denne.

Pre deti (veková skupina od 2 do 12 rokov) by sa mal Claritin užívať v osobných dávkach, ktoré závisia od hmotnosti pacienta. S dieťaťom s hmotnosťou do 30 kg sa oplatí užívať dávku 5 mg (pol tablety alebo jednu odmerku sirupu) jedenkrát denne. V takýchto podmienkach je lepšie použiť sirup, pretože dávkovanie bude správne. Ak je hmotnosť pacienta vyššia ako 30 kg, je vhodná dávka 1 tableta (10 mg), ak ide o sirup Claritin, potom 2 polievkové lyžice (10 ml) raz denne.

Pri odbere testov (testy na kožnú alergiu) musíte prestať užívať Claritin najmenej dva dni pred začiatkom štúdie. V opačnom prípade bude výsledok analýzy nesprávny..

Počas tehotenstva

Terapeuti predpisujú Claritin tehotným ženám iba v nevyhnutných prípadoch, keď nie je možné žiť bez alergických liekov. V pokusoch na zvieratách sa nezistili žiadne zlé výsledky. Ale u tehotných žien sa užívanie drogy netestovalo, preto neexistuje 100% záruka, že liek nebude mať vplyv na samotné tehotenstvo a dieťa. Pri používaní Claritinu počas tehotenstva a po ňom ho mlieko obsahuje tak, ako vstupuje do krvného obehu. Preto, ak je liek životne dôležitý, je vhodné, aby dieťa prešlo na sušené mlieko, aby sa predišlo možným vedľajším účinkom.

Príznaky predávkovania

K predávkovaniu klaritínom môže dôjsť, keď sa užije viac ako 40 mg za 1 deň. Príznaky predávkovania vyzerajú takto: ospalosť, bolesti hlavy, arytmia. Deti s hmotnosťou menej ako 30 kg reagujú na vysokú dávku Claritinu chvením, trhaním pier, búšením srdca. V prípade predávkovania je naliehavé vypláchnuť žalúdok, t. J. Odstrániť liečivo z tela, je tiež potrebné brať absorpčné lieky (aktívne uhlie, filter).

Možné vedľajšie účinky

Droga má málo vedľajších účinkov. Pre deti je to letargia, bolesti hlavy a nervozita. Dospelí môžu mať vedľajšie účinky, ako je únava, sucho v ústach, bolesť hlavy, tachykardia, nauzea, dysfunkcia pečene a plešatosť..

Claritin sirup: návod na použitie

Claritin pre deti sa vyrába vo forme sirupu., Pretože sirup sa ľahšie strávi a ľahšie sa používa. Pre deti mladšie ako tri roky sa Claritin môže používať iba vo forme sirupu (z tohto dôvodu sa sirup nazýva detský sirup). Po troch rokoch môžete použiť ktorúkoľvek formu lieku. Hmotnosť dieťaťa je hlavným kritériom pre dávkovanie Claritinu. Použitie Claritinu v akejkoľvek dávke je možné iba raz denne. Samotná dávka je rozdelená do polôh hmotnosťou dieťaťa. Ak je hmotnosť dieťaťa do 30 kg, dávka sa aplikuje v 5 ml (1 odmerná lyžica). U dieťaťa s hmotnosťou nad 30 kg sa používa dávka 10 ml (2 polievkové lyžice).

Trvanie cyklu Claritin závisí od toho, aká alergia bola. Predpíšte liek od dvoch dní do dvoch týždňov. Ako profylaxia by sa mal sirup alebo tablety Claritinu užívať dlhšie.

Podľa pokynov na použitie a vymenovanie detských lekárov sa Claritin používa aj v mladšom veku dieťaťa. Dojčatá do jedného roka majú predpísanú dávku nie viac ako 1,5 ml. Dieťa vo veku od jedného do dvoch sa predpisuje 3 ml denne.

Účinnosť Claritinu

Claritin začína pôsobiť do 30 minút po aplikácii a jeho účinok trvá jeden deň. Droga pomáha eliminovať účinky alergénov blokovaním histamínových receptorov.

Alergická reakcia sa prejavuje v dôsledku látky histamín, ktorá je obsiahnutá v našom tele. Keď sa objavia alergie, histamín vyvoláva v ľudskom tele rôzne reakcie: sliznica (výtok z nosa, slzy), vyrážky, svrbenie, kýchanie atď. Droga blokuje pôsobenie histamínu a všetky príznaky alergie sa zastavia. A v budúcnosti by ste mali pokračovať v užívaní Claritinu, aby sa reakcia histamínu znova neobjavila.

V akej forme sa uvoľňuje Claritin a čo je súčasťou lieku?

Podľa pokynov na použitie Claritinu dochádza k uvoľňovaniu liečiva v dvoch formách: sirup a tablety. Claritin produkuje farmu. organizácia SCHERING-PLOW LABO N.V.

Sirup vyzerá ako číry roztok bez použitia farbív, niekedy má žltkastý odtieň. V sirupe by nemali byť žiadne usadeniny alebo nečistoty. Objem Claritinu vo forme sirupu je k dispozícii v dvoch sklenených liekovkách s objemom 120 ml a 60 ml. Odmerná lyžica je nevyhnutne súčasťou súpravy sirupu.

Claritin v tabletách je vo forme oválneho bieleho zafarbenia. Na jednej strane existuje riziko na tablete, na druhej strane značka výrobcu s označením 10 mg. Claritin je dostupný v rôznych baleniach po 30, 20, 10 a 7 tabliet..

Claritin v zmesi obsahuje hlavnú účinnú látku - loratadín. Jeho objem je 1 ml v 1 ml sirupu a 10 mg v jednej tablete Claritinu. Pomocnými látkami v tabletách sú laktóza, kukuričný škrob a magnéziumstearát a Claritínový sirup zahŕňa kyselinu citrónovú, propylénglykol, glycerín, sacharózu, broskyňovú príchuť, benzoát sodný.

Analógy claritínu

Tablety Claritinu majú veľa analógov, pretože v našej krajine trpí alergiou veľa ľudí. Tu sú hlavné, ktoré sú k dispozícii vo forme sirupu a tabliet:

  • loratadín
  • Erolin
  • Clarinex
  • Loratadin Hemofarm
  • Clarotadine
  • ketotifén
  • Peritrol
  • Erius

Analógy liekov, ktoré sa vyrábajú iba vo forme tabliet:

  • Clallergin
  • Clarifer
  • Alepriv
  • LauraHexal
  • Histafen
  • Diacin
  • Dimetrohin
  • Diazolin
  • Zodak
  • fexofenadínu
  • Fexofast

Recenzie týkajúce sa použitia Claritinu

Podľa mnohých ľudí trpiacich alergiami je Claritin dobrým rýchlo pôsobiacim liekom. Používajte ho najčastejšie na zmiernenie ostro prejavených príznakov alergií. Mnohí si to uchovávajú v skrinke urgentnej medicíny..

Cena tohto lieku je dosť vysoká. Z tohto dôvodu existujú negatívne recenzie. Stále negatívne hodnotenie môže byť spôsobené užívaním Claritinu bez lekárskeho predpisu. Droga pomôže s alergiami, ale vyrážky, svrbenie, výtok z nosa atď. Môžu byť príznakmi iných chorôb. Ak sa ukáže, že osoba netrpí alergiou, ale iným ochorením, potom v tomto prípade po užití lieku príznaky nezmiznú. Preto by ste sa pred použitím akýchkoľvek liekov mali bezpodmienečne spojiť s odborníkmi a vziať liek iba na určený účel.

Sirup má tiež veľa pozitívnych recenzií. Sirup sa ľahko používa a podobne ako tablety rýchlo pomáha deťom a nespôsobuje ospalosť. Existujú aj negatívne recenzie na sirup Claritin, ale väčšinou všetky z dôvodu ceny tovaru.

Ceny claritínových liekov: sirup a tablety

Po prečítaní návodu na použitie Claritinu je cena pre mnohých rovnako dôležitá. Zadajte priemernú cenu tohto produktu. Tu sú príklady cien claritínu v rôznych regiónoch. 10 tabliet cena v priemere 250 rubľov v Moskve, 230 rubľov v Petrohrade, 220 rubľov v Krasnodare, 220 rubľov v Samare, Jekaterinburgu, 210 rubľov v Tyumeni.

30 tabliet majú priemernú cenu v Moskve 530r. v Petrohrade 600 rubľov, v Krasnodade 570 rubľov, v Samare 230 rubľov, v Jekaterinburgu 560 rubľov, v Tyumen 560 rubľov.

Priemerná cena claritínového sirupu v Moskve je 250 rubľov, v Petrohrade 270 rubľov, v Krasnodar 260 rubľov, v Samare 260 rubľov, v Jekaterinburgu 260 rubľov, v Tyumen 250 rubľov.

Claritin - recenzie, cena, analógy, forma vydania

Liečba alergických reakcií tela si vyžaduje použitie špeciálnych antihistaminík, ktoré blokujú činnosť histamínových receptorov a zmierňujú nielen hlavné príznaky choroby, ale aj proti nim bojujú. Medzi nové lieky s výrazným účinkom a vyznačujúce sa prakticky neprítomnými vedľajšími účinkami patrí liek Claritin.

Opis liečiva

Claritín, podobne ako iné antihistamíny, blokuje produkciu H1-histamínových receptorov, čo má za následok dlhý a najdôležitejší rýchly antialergický účinok. Priemerný čas nástupu lieku je 30 minút. Zloženie Claritinu je podobné zloženiu mnohých antihistamínových liekov, ktoré sú dnes populárne. V jednej tablete 10 mg účinnej látky bude rovnaké množstvo v dvoch polievkových lyžiciach sirupu.

Účinok prijatia sa dosiahne po piatich až ôsmich hodinách a bude úplne zachovaný pri stabilnom stave pacienta po celý deň.

Pri perorálnom podaní je Claritin rovnomerne distribuovaný v gastrointestinálnom trakte. K vylučovaniu dochádza prostredníctvom telesných tekutín (moč a žlč). Metabolizmus prechádza nezmenený. Obdobie eliminácie liečiva sa pohybuje od 6 do 90 hodín a závisí od veku pacienta, jeho fyziologických charakteristík. zdravotné podmienky vrátane prítomnosti chronických chorôb.

Indikácie pre použitie

Je dôležité, aby pacienti pochopili, že akékoľvek (aj krátkodobé) používanie tabliet Claritinu je povolené iba podľa pokynov! Existuje len obmedzený zoznam chorôb, pri ktorých je indikované podávanie tohto liečiva. to:

  • alergická rinitída sezónnej alebo celoročnej povahy;
  • alergický zápal spojiviek;
  • žihľavka u dospelých a detí v chronickom akútnom štádiu;
  • akékoľvek vyrážky na koži spôsobené alergiou na vonkajšie a vnútorné dráždivé látky;
  • Quinckeho edém;
  • pseudoalergická reakcia, ktorá sa vyskytuje pri užívaní liekov na vnútorné a miestne použitie, potravín a vonkajších alergénov (peľ kvetov, rastlín atď.).

Inštrukcie na používanie

Dávka lieku bude úplne závisieť od celkového zdravotného stavu pacienta, jeho veku, prítomnosti chronických / opakujúcich sa ochorení..

Tablety Claritinu sú predpísané pre dospelých pacientov. Ak má dieťa 12 rokov, môžu mu byť podané tablety v „dospelej“ dennej dávke 10 mg. U pacientov s problémami s pečeňou a obličkami je dávkovanie upravené - 10 mg sa užíva každý druhý deň. Droga sa musí umyť čistou vodou.

Vymenovanie Claritinu a úprava dávky u pacientov s ochoreniami pečene a obličiek by sa mali vykonávať na základe laboratórnych testov (Rebergove testy). Dávkový režim sa mení nasledovne: 10 mg liečiva sa užije prvý, tretí, piaty a nasledujúce dni. Dávku môžete rozdeliť na dve a užívať denne - t.j. 5 mg liečiva jedenkrát denne, bez ohľadu na dennú dobu.

Pre dieťa sa dávka volí s ohľadom na jeho hmotnosť: menej ako 30 kilogramov - jednodňová dávka v jednej dávke bude 5 mg. U malých pacientov je výhodná liečba sirupom. Kvapalná forma vám umožňuje presne odmerať dávku. S telesnou hmotnosťou viac ako tridsať kilogramov, dávka 10 miligramov liečiva, t.j. 1 tableta alebo dve lyžice (10 ml).

predávkovať

Claritin má vedľajší účinok v prípade porušenia dávkovacieho režimu. Ak sa dávka zvýši v jednom kroku, je možný výskyt nežiaducich príznakov, ktoré sa prejavujú zvýšenou únavou, ospalosťou, závratmi, migrénou a zvýšeným krvným tlakom. V detstve sa predávkovanie prejavuje charakteristickými príznakmi:

  • tachykardia;
  • oslabenie svalového tonusu;
  • oneskorené ohnutie rúk a končekov prstov;
  • vzhľad asymetrie v tvári;
  • tremor na pery;
  • nervové tiky;
  • chvenie hlavy a častí tela.

Nie je možné ignorovať výskyt vedľajších účinkov spojených s predávkovaním liekom! V prípade akýchkoľvek príznakov svedčiacich o predávkovaní by ste mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc, kde sa vykoná komplex opatrení zameraných na umývanie žalúdka s následným príjmom absorbentov..

Uvoľňovací formulár

Hlavnými formami uvoľňovania tohto lieku sú biele tablety s mierne horkou chuťou a sirupom. Tablety sú balené v blistroch od 7 do 15 kusov. Sirup je k dispozícii v dvoch objemoch 60 a 120 gramov. Pre ľahké vydávanie je k dispozícii špeciálna lyžica.

Bez ohľadu na formu má liek rovnakú účinnosť. V detstve si pediatr vyberie dávku. Používanie tabliet Claritinu sa odporúča iba podľa pokynov a dávka nemá prekročiť stanovenú dennú dávku. Sirup sa predpisuje malým pacientom vo veku 2 až 12 rokov.

Claritin na alergie

Lieky patriace do predchádzajúcej generácie, napríklad Suprastin, nepôsobia na rovnakom princípe ako Claritin. Preto často spôsobujú „vedľajší účinok“: ospalosť a celková slabosť.

Hlavným účelom lieku je urgentné zmiernenie príznakov prejavujúcich sa vo forme kýchania, slzenia, nádchy, svrbenia kože, pálenia, bolesti v krku. Claritin pre dospelých, ak budete postupovať podľa návodu na použitie, vyrovná sa s bronchospazmom na pozadí vírusových a infekčných chorôb ústnej dutiny a hltanu, ako aj na vyvolanie vonkajších a vnútorných dráždivých látok..

Claritin v liečbe urtikárie

Claritin je nová generácia liekov a vyrovnáva sa s príznakmi nielen „klasických“ typov alergií vo forme nádchy, slzenia, upchatia nosa, kýchania, ale aj so žihľavkou, čo je ochorenie, ktoré má špecifický, ale rozpoznateľný klinický obraz. Pre žihľavku sú charakteristické svrbivé vyrážky. Malé škvrny sa menia na pľuzgiere a prasknutia, ktoré spôsobujú pacientovi vážne nepohodlie.

Svrbenie a pľuzgiere samy osebe nezmiznú, vyžadujú terapeutickú liečbu spočívajúcu v použití lieku Claritin podľa pokynov pripojených k lieku alebo iným antihistamínom. Claritin je lepší ako iné lieky, pretože nemá „vedľajší účinok“ a do pol hodiny po užití tablety zmierňuje príznaky choroby (svrbenie) a zmierňuje zápalové procesy na koži. Urtikária je rozdelená do dvoch stupňov: subakútna a chronická.

Aby sa zabránilo tomuto ochoreniu (napríklad v očakávaní kvitnutia rastlín), je potrebné začať užívať Claritin, ktorý má kumulatívny účinok, vopred. Takže bude možné buď úplne odstrániť relapsy alebo minimalizovať následky choroby a zmierniť jej hlavné príznaky.

Koľko stojí. O nákladoch na liek

Náklady na Claritin v lekárňach pre tablety sa líšia:

  • od 150 do 230 rubľov (7 kusov v balení);
  • od 200 do 250 rubľov (za 10 kusov);
  • od 500 do 670 rubľov (za 30 kusov).

Cena tabliet Claritinu je vyššia ako pri podobných liekoch, ktorých cena je 2 až 3-krát lacnejšia.

Sirup sa predáva v dvoch objemoch - 60 a 120 ml. Kvapalina Claritin:

  • 60 ml - od 250 do 300 rubľov;
  • 120 ml z 320 na 500 rubľov.

Stručný prehľad analógov

Spomedzi analógov klaritínu je možné rozlíšiť niekoľko liekov, ktoré nie sú horšie z hľadiska účinnosti tohto lieku: Loratadin, Clarotadin, Desal, Erius, Telfast, Histafen. Claritin a jeho analógy stoja od 20 do 400 rubľov, v závislosti od výrobcu.

kontraindikácie

Liečba Claritinom je bez ohľadu na formu uvoľňovania úplne kontraindikovaná v nasledujúcich kategóriách pacientov:

  • deti mladšie ako dva roky;
  • s dojčením;
  • so zvýšenou citlivosťou na účinnú látku.

Vedľajšie účinky

Terapia týmto liekom môže vyvolať vývoj nežiaducich reakcií tela, ktoré sú vyjadrené v:

  • únava;
  • tráviace poruchy;
  • bolesť hlavy;
  • slabiny;
  • suché ústa.

Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa vyvinie anafylaktický šok, rýchly srdcový rytmus, porucha srdca a pečene.

Pri liečbe detí je potrebná zvýšená opatrnosť a v prvý deň užívania Claritinu treba dodržiavať všeobecné zdravie. Pre malé deti je charakteristický výskyt zvýšenej úzkosti, ospalosti a bolesti hlavy.

Recenzie liekov

Evgenia Doroshko:

Claritin používam nepretržite, za posledné tri roky, len čo začne kvitnúca sezóna. Alergia na peľ som získala v súvislosti s hormonálnym zlyhaním počas tehotenstva a pri narodení dieťaťa.

Preto som musel vyskúšať veľa liekov, aby som dospel k záveru - Claritin je jediný liek, ktorý sa vyrovná s príznakmi alergie a má minimálne kontraindikácie a vedľajšie účinky..

Neustále som v pohybe, takže som okamžite neakceptoval skutočnosť, že alergická liečba môže skutočne spomaliť obvyklý spôsob života. Claritin sa pre mňa stal skutočným nálezom môjho problému.

Zakhar Pimenov:

Alergický so skúsenosťami. Skúsil som veľa liekov a liekov na alergie, ktoré som spôsobil množstvom potravín. Prešiel som alergickými testami a na základe nich som už vylúčil alergénové výrobky, ale aspoň dvakrát do roka, väčšinou na jar av lete, som narazil nielen na alergie, ale aj na žihľavku, ktorá bola predtým veľmi obtiažna liečiť a neustále postupovala. S Claritinom bolo možné nielen zmierniť choroby, ale aj znížiť počet relapsov za rok (pred začiatkom liečby Claritinom relapsy dosahovali 5-6 krát za rok).

Claritin tablety pre dospelých, sirup pre deti: inštrukcie, ceny a recenzie

Liek Claritin na použitie sa týka antihistaminík na orálne podávanie zo skupiny blokátorov H1-histamínových receptorov. Na alergie a sennú nádchu sa predpisuje 10 mg tablety a sirup pre deti.

Forma uvoľnenia a zloženie

Liek je dostupný v nasledujúcich dávkových formách:

  1. Tablety: oválne, s homogénnou štruktúrou bielej alebo takmer bielej farby.
  2. Sirup 60 alebo 120 ml v fľašiach z tmavého skla. V kartónovej škatuľke je 1 fľaša s návodom na použitie, odmernou lyžičkou alebo 5 ml odmernou striekačkou).

Liečivo je loratadín:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml sirupu - 1 mg.

Indikácie pre použitie

Čo pomáha Claritinovi? Tablety a sirup sa predpisujú pacientom za nasledujúcich podmienok:

  • Exacerbácia atopickej dermatitídy.
  • Alergická konjunktivitída.
  • Kožné vyrážky alergickej povahy, ktoré sú výsledkom kontaktu s alergénom (jedlo, chemikálie pre domácnosť, chlpy zvierat, prach).
  • Alergické reakcie na lieky.
  • Alergická rinitída.
  • Alergický edém nosovej sliznice.
  • žihľavka.
  • senná nádcha.

Návod na použitie (trvanie podávania)

Claritin sa predpisuje perorálne, bez ohľadu na jedlo. Dospelí (vrátane starších ľudí) a dospievajúci vo veku nad 12 rokov sa odporúčajú užívať Claritin v dávke 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu) 1krát denne. U pacientov so zhoršenou funkciou pečene alebo zlyhaním obličiek by úvodná dávka mala byť 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu) každý druhý deň.

U detí vo veku 2 až 12 rokov sa odporúča predpisovať dávku Claritinu v závislosti od telesnej hmotnosti:

  • s telesnou hmotnosťou menej ako 30 kg - 5 mg (1/2 tablety alebo 1 čajová lyžička (5 ml) sirupu) 1-krát denne;
  • s telesnou hmotnosťou 30 kg alebo viac - 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu) 1krát denne.

Trvanie Claritinu

Trvanie liečebného cyklu závisí od rýchlosti eliminácie symptómov pri akútnom stave a môže sa pohybovať od niekoľkých dní do 2 týždňov. Ak sa používa ako profylaktický liek, môžete si vziať liek na dlhú dobu.

farmaceutický účinok

Claritin je antialergické liečivo. Hlavnou účinnou látkou lieku - loratadínu, je tricyklická zlúčenina s výrazným antihistamínovým účinkom. Má rýchly a trvalý antialergický účinok. Loratadín neprepúšťa BBB a neovplyvňuje centrálny nervový systém.

Claritin neovplyvňuje anticholinergické alebo sedatívne účinky, t.j. nespôsobuje ospalosť a nemá vplyv na rýchlosť psychomotorických reakcií pri použití v odporúčaných dávkach. Užívanie lieku nepredlžuje QT interval na EKG. Pri dlhodobej liečbe sú možné klinicky významné zmeny životných funkcií: údaje z fyzických vyšetrení, laboratórne výsledky alebo EKG.

Loratadín nemá signifikantnú selektivitu pre histamínové H2 receptory. Prakticky žiadny účinok na kardiovaskulárny systém alebo funkciu kardiostimulátora. Po užití Claritinu začne účinkovať do 30 minút. Antihistamínový účinok dosahuje maximum po 8 - 12 hodinách od začiatku účinku a trvá viac ako deň.

kontraindikácie

Tablety a sirupy Claritinu sa neodporúčajú používať:

  • s neznášanlivosťou alebo vysokou citlivosťou na komponenty;
  • do veku 2 rokov;
  • počas laktácie.

Vedľajšie účinky

Podľa pokynov môže Claritin spôsobovať vedľajšie účinky:

  • Alergické reakcie: veľmi zriedkavo - anafylaxia, vyrážka.
  • Z tráviaceho ústrojenstva: zvýšená chuť do jedla (u dospelých), veľmi zriedka - gastrointestinálne poruchy (nevoľnosť, gastritída), sucho v ústach, zhoršená funkcia pečene.
  • Zo strany nervového systému: nervozita (u detí), ospalosť, bolesti hlavy, nespavosť, veľmi zriedka - únava, závraty..
  • Z kardiovaskulárneho systému: veľmi zriedka - tachykardia, búšenie srdca.
  • Na strane kože: veľmi zriedka - alopécia.

Deti počas tehotenstva a laktácie

Použitie Claritinu počas tehotenstva je možné iba vtedy, ak zamýšľaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod. Pri predpisovaní lieku počas laktácie by ste sa mali rozhodnúť o ukončení dojčenia.

Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 2 roky (pre sirup) a mladších ako 3 roky (pre tablety). Deti vo veku od 2 do 3 rokov sa odporúčajú užívať Claritin vo forme sirupu.

špeciálne pokyny

Odporúča sa zrušiť liečbu najmenej 1 týždeň pred kožným testom na alergény.

Liekové interakcie

Kombinované použitie klaritínu a ketokonazolu, erytromycínu alebo cimetidínu môže zvýšiť koncentráciu loratadínu v tele alebo jeho metabolitu. To však nemá žiadny osobitný klinický význam..

Claritin Analogs

Štruktúra určuje analógy:

  1. Erolin.
  2. loratadín.
  3. Lomilan Solo.
  4. Clarifer.
  5. Lotharen.
  6. Clarotadine.
  7. Alarmpriv.
  8. Clarisens.
  9. Tirlor.
  10. Clargotil.
  11. Claridol.
  12. Lomilan.
  13. LauraHexal.
  14. Clallergin.
  15. Vero Loratadin.

Prázdninové podmienky a cena

Priemerné náklady na Claritin (10 mg tablety č. 10) v Moskve sú 237 rubľov. Cena sirupu dosahuje 268 rubľov za fľašu s objemom 60 ml. Cez pult.

Uchovávajte mimo dosahu detí pri teplote neprevyšujúcej + 25 ° C. Čas použiteľnosti: tablety - 4 roky, sirup - 3 roky.